شرکت یزد سفالین

سقف کرومیت چیست

سقف کرومیت مانند سقف تیرچه بلوک معمولی می باشد اما تیرچه هایی که در آن استفاده می شوند متفاوت هستند. ویژگی و مزایایی که این سقف دارد، آن را به نمونه ای ایده آل برای اکثر کارهای ساختمانی تبدیل نموده است.

سقف کرومیت:
سقف کرومیت نوعی سقف تیرچه بلوک می باشد که برای ساخت آن از تیرچه فلزی با جان باز استفاده می گردد. کرومیت در سازه های فولادی اجرا می شود و نوعی سقف جدید می باشد که از استحکام و یکپارچگی بالا برخوردار است. سقف کرومیت در مقایسه با سایر سقف ها از مزایای بیشتری برخوردار می باشد، بنابر این از آن در سازه های مختلف استفاده می شود.

با استفاده از تیرچه های کرومیت می توان چندین سقف را به طور همزمان بتن ریزی نمود و از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد. تیرچه های کرومیت دارای حالتی ایستاده می باشند و نیازی به شمع بندی در زیر سقف ندارند.

این تیرچه ها به نحوی طراحی شده اند که به تنهایی می توانند وزن بتن و قالب ها را تحمل نمایند، از این رو بعد از بتن ریزی، تیرچه های فولادی با بتن ترکیب می شوند و یکپارچه می گردند و بارهای وارد آمده به سقف را تحمل می نمایند. در کل این تیرچه ها از قابلیت تحمل بار قبل از گیرش بتن و پس از آن برخوردار می باشند و می توانند تمام بارهای زنده و مرده را تحمل نمایند.

Facebook
Twitter
LinkedIn